Vyhľadať

7 TRAPPEX centramag2 filter 1"vent.+vyp.vent.

7 TRAPPEX centramag2 filter 1
Interný kód: 41245
Dodavateľský kód: 2135
Názov: 7 TRAPPEX centramag2 filter 1"vent.+vyp.vent.
Pomenovanie:
Popis: Ekvivalenty: Príslušenstvo: Prílohy:

Popis produktu : 7 TRAPPEX centramag2 filter 1"vent.+vyp.vent.

TRAPPEX CENTRAMAG 2 LINEAR je momentálne najdokonalejší odlučovač magnetických nečistôt na trhu do systémov vykurovanie. Od filtra TRAPPEX CENTRAMAG sa líši tým, že hydraulické pripojenia má v jednej osi jediným pripojovacím kusom so závitmi. Centramag plní funkciu dvojitého filtra, odstraňuje magnetické a nemagnetické nečistoty - megnetit a kal, zachytáva koróziu, vodný kameň a pozostatky z montážnych prác. Maximálne predlžuje životnosť vášho kotla a zároveň pomáha šetriť palivo. Je určený pre všetky typy systému centrálneho vykurovania a ohrevu vody. Na dosiahnutie optimálnej ochrany kotla vám odporúčame, aby ste filter Centramag podľa možností namontovali na vratné potrubie za posledným radiátorom a čo možno najbližšie ku kotlu. Pri výbere miesta inštalácie filtra Centramag je dôležité zaistiť dostatočný prístup pre účely čistenia

Krátke video funkčnosti najdete tu:
video 1

Stavebná výška:245 mm
Stavebná šírka:100 mm
Pripojovacie závity:1''
Sila magnetu:9500 Jauss
Max prevádzkový tlak:3 bar

Spôsob fungovania:
Vykurovacia voda v systéme je poháňaná cirkulačným čerpadlom kotla, alebo externým čerpadlom nainštalovaným v systéme. Voda je vháňaná odspodu do filtračnej nádoby filtra, kde je jej ciklónový prietok riadený špirálovitým usmerňovačom prietoku a naráža do separátorov nemagnetických nečistôt po celej výške filtra (5ks separátorov - patentovaný systém čistenia). Tieto zabezpečujú, aby veľké pevné nečistoty neboli odplavované z filtra ďalej do systému. Týmto riadeným prietokom vykurovacej vody v bezprostrednej blízkosti magnetu tj neustále obtekanie magnetu sily 9500 Jaussov, je zabezpečená filtrácia od magnetických nečistôt, častíc korózie vznikajúcich neustálim obehom vykurovacej vody, ako aj zvyškov po výrobe a inštalácii. Splavované magnetické aj nemagnetické nečistoty sa takto odfiltrujú ostávajú prichytené na magnet v nádobe a nie sú ďalej odplavované do systému vykurovania, čo by malo za následok poškodenie alebo nutnú výmenu upchatých alebo ináč poškodených častí vykurovacieho systému. V prípade úplného zanesenia filtra, nehrozí neprietočnosť filtra, čo zabezpečuje tzv. BYPASS. Je to priestor medzi vnútornou stenou filtra a separátormi. Aj keď filter nie je priebežne vyčisťovaný (dovolenka, zanedbanie čistenia filtra, ...) nehrozí porucha v systéme jeho upchatím a tým možné poškodenia kotla.
Po zaradení filtra do systému, doporučujeme vyčistiť filter už po 24 hodinách od inštalácie, keďže v prvých dňoch jeho funkcie, je zachytávaný hrubý kal a veľké nečistoty zo systému. Druhé čistenie je potrebné previesť po týždni. Ďalej sa musí čistiť filter podľa potreby, minimálne však raz za rok. Nedemontujte filter kvôli čisteniu. Spôsob montáže ako čistenia je uvedený v návode.

Hlavné výhody:
Odfiltruje magnetické aj nemagnetické nečistoty
Udržuje systém čistý s maximálnou účinnosťou
Zvyšuje energetickú účinnosť systému
Horizontálna aj vertikálna montáž
Vhodná do všetkých systémov a pred všetky kotle
Silný magnet až 9500 Jaussov
Dávkovač chemikálií
Bypass - zabezpečený stály prietok
Šetrí náklady na vykurovanie a ohrev vody
Predchádza poškodeniu kotla
Predlžuje životnosť kotla
Veľmi ľahká montáž
Rýchle čistenie bez potreby demontáže
Max prevádzkový tlak 3 Bar
Maximálny prietok 50 litrov/min
Záruka 10 rokov na magnet
Záruka 2 roky na celý filter