Vyhľadať

W POIST.VENTIL 1/2" T-3160 MF bojler

W POIST.VENTIL  1/2
Interný kód: 63919
Dodavateľský kód: 417600
Názov: W POIST.VENTIL 1/2" T-3160 MF bojler
Pomenovanie:
Pomenovanie SLOVARM
Popis: Ekvivalenty: Príslušenstvo: Prílohy:

Popis produktu : W POIST.VENTIL 1/2" T-3160 MF bojler

Popis:
Poistný ventil sa skladá z tela poistného ventilu, ktoré je z mosadze CW617N-DW bez povrchovej úpravy, membrána je z gumy, oceľová pružina má antikoróznu úpravu, závlačka je z AKV a zvyšné súčiastky sú z vhodného plastu odolávajúceho pracovnej teplote a tlaku. O-krúžok je z vhodného materiálu odolávajúceho pracovnej teplote a tlaku.


Použitie :
Poistný ventil je bezpečnostná armatúra, ktorá zaisťuje bezpečnú funkciu elektrických a kombinovaných ohrievačov vody. Umožňuje pripojenie uvedených ohrievačov vody na rozvody pitnej a úžitkovej vody do maximálneho pracovného tlaku 0,6 MPa a teploty 80°C.
Súčasťou poistného ventilu je pripojovacie telo so spätným ventilom, ktorý zabraňuje spätnému prúdeniu teplej vody do rozvodu vody a hlavica poistného ventilu, ktorá obmedzuje pretlak vznikajúci pri ohreve vody v ohrievači, alebo v prípade poruchy elektrickej regulácie.
Hlavica poistného ventila je nasadená na čap tela ventila s dvomi zápichmi, prvý zápich je určený pre utesnenie O-krúžkom a druhý zápich pre zaistenie závlačkou , ktorá umožňuje v prípade potreby výmenu hlavice poistného ventilu bez nutnosti výmeny celého poistného ventilu a náročnej demontáže z potrubného systému.