Vyhľadať

VPE RURA PLYN 32x3/100m HDPE100RC SafeTech

VPE RURA PLYN 32x3/100m HDPE100RC SafeTech
Interný kód: 40336
Dodavateľský kód: FP104033W
Názov: VPE RURA PLYN 32x3/100m HDPE100RC SafeTech
Pomenovanie:
Pomenovanie WAVIN
Popis: Ekvivalenty: Príslušenstvo: Prílohy:

Popis produktu : VPE RURA PLYN 32x3/100m HDPE100RC SafeTech

Dvojvrstvové potrubie SafeTech RCn

Dvojvrstvové PE 100 RC potrubie s ochrannou funkciou
"SafeTech RCn"
Základný materiál potrubia PE 100 RCn
Materiál vrchnej vrstvy XSC 50
Spojovanie potrubia Zváranie metódou na tupo alebo pomocou elektrotvaroviek bez obmedzenia
  Rozsah použitia:    
Tlakové rozvody plynu, vody a kanalizácie
  Spôsoby pokládky:
-Bezvýkopové technológie pokládky (HDD, pluhovanie, frézovanie relining)
-Pokládka vo výkope bez nutnosti pieskového obsypu bez obmedzenia zrnitosti pre zeminy Triedy ťažiteľnosti I. až IV podľa STN 73 30 50.

Obecná špecifikácia výrobku pre popis v technickej správe projektovej dokumentácie:

SafeTech RCn je koextrudované dvojvrstvové potrubie vyrobené z materiálu PE100 RC. Obe vrstvy potrubia sú navzájom molekulárne spojené, preto ich nie je možné od seba oddeliť. Vonkajšia vrstva slúži ako signálna vrstva a tvorí 10% nominálnej hrúbky steny potrubia. Potrubie je certifikované podľa predpisu PAS 1075. Výsledky testovania potrubia budú súčasťou inšpekčného certifikátu, ktorý dodávateľ predloží vo svojej ponuke spolu s technickým listom potrubia.


Pokládka potrubia vo výkope si nevyžaduje použitie pieskového obsypu bez obmedzenia zrnitosti pre zeminy triedy ťažiteľnosti I. až IV podľa STN 73 30 50. Spojovanie potrubia Safe Tech RCn je rovnaké ako pri použití potrubia HDPE 100 a nevyžaduje si žiadne dodatočné úpravy vonkajšej vrstvy potrubia pred zváraním. Potrubie sa spája zváraním metódou na tupo alebo pomocou elektrotvaroviek bez obmedzenia

Vnútorná aj vonkajšia vrstva potrubia SafeTech RCn sú vyrobené zo špeciálneho extrémne trvanlivého polyetylénu. Základná vnútorná vrstva je čiernej farby a tvorí 90% nominálnej hrúbky steny potrubia. Vonkajšia vrstva je v závislosti od účelu použitia modrej farby pre vodovody, zelenej farby pre tlakovú kanalizáciu a oranžová pre plyn. PE 100 RCn je ľahký stabilný polyetylén najnovšej generácie, tzv. RC = "Resistance to Crack" - odolnosť voči trhlinám.